Fundacja im. Bożenny Chechlińskiej

Fundacja im. Bożenny Chechlińskiej

O Fundacji słów kilka…

CZYLI TROCHĘ FAKTÓW, WSPOMNIEŃ I HISTORII

Z ostatniej chwili…

Oboje mamy teraz ponad 70 lat, ale zawsze dawaliśmy radę. Bo czego nie robi się dla zwierzaków! Wy to wiecie. Niestety, ostatni rok wyczerpał nas psychicznie, fizycznie i finansowo. Straciliśmy źródła, z których utrzymywany był azyl – szkoły były zamknięte, nie organizowano więc zbiórek dla azylu. Nie było też wesel, na których wiele par młodych zbierało darowizny dla Harbutowic. Na domiar złego, pandemia spowodowała, że bardzo mało osób odwiedzało nasze przytulisko.

Prowadzenie azylu to w zasadzie ciągła walka –  o zdrowie podopiecznych, o jedzenie dla nich, o utrzymanie ich domu, który, coraz starszy, wymaga remontów i napraw. Średnia wieku podopiecznych Harbutowic to… 12 lat! Większość jest głucha, ślepa, wiele choruje na cukrzycę, zaćmę, stawy, tarczycę, chorobę Cushinga. Jednocześnie są to psy mało adopcyjne ze względu na wiek i niepełnosprawność.

Dlatego musimy prosić Was o pomoc, po prostu. Wybaczcie nam ten ton, ale tu nie ma innej opcji – albo nam pomożecie, albo… W zasadzie nie wiemy, co dalej. To dla naszego azylu być albo nie być! W dodatku cały czas żyjemy w ogromnym stresie, nie wiedząc, co zrobimy, kiedy ta pomoc do nas nie przyjdzie…

O Nas…

Przytulisko dla Zwierząt w Harbutowicach powstało jesienią 1999 roku. Położony w miejscowości opodal Myślenic piętrowy dom i ogród o powierzchni 30 arów przeznaczony został przez panią Bożenę Chechlińską w całości dla bezdomnych psów i kotów, szczególnie dla zwierząt starych, kalekich oraz osieroconych wskutek śmierci właściciela. Początkowo dom ten był schronieniem dla kilkunastu psów i kotów. W tej chwili jest całkowicie zapełniony, mimo tego, iż wielu zwierzętom udało się znaleźć nowe domy, wciąż mieszka w nim ok. 40 zwierząt.

Podczas ciężkiej choroby, a następnie po śmierci pani Bożenny Chechlińskiej w listopadzie 2008 opiekę nad zwierzętami i Przytuliskiem przejęła jej Siostra, pani Małgorzata Dobrzańska, która w tej chwili mieszka w domu w Harbutowicach i wraz z mężem Jerzym opiekuje się osierconymi psami. 20 kwietnia 2009 Państwo Małgorzata i Jerzy Dobrzańscy założyli Fundację im. Bożenny Chechlińskiej, której głównym celem jest opieka nad Przytuliskiem Harbutowice. Przytulisko utrzymywane jest wyłącznie z Państwa datków i ze skromnych prywatnych środków, dlatego też brakuje pieniędzy na opłaty: za energię elektryczną, opał, a przede wszystkim na wyżywienie i leczenie zwierząt.

Wszystkie działania na rzecz Przytuliska prowadzone są charytatywnie i w ramach prywatnego wolnego czasu. Nie są to działania dochodowe, i w związku z tym prosimy Państwa o pomoc. Każda wpłata na konto Fundacji będzie dla nas bardzo cenna i zostanie dobrze wykorzystana.

Przytulisko w Harbutowicach

Jeśli ktoś z Państwa chciałby zaopiekować się którymś z psów lub kotów, prosimy o kontakt telefoniczny. Ale równie cenna dla nas będzie adopcja na odległość. Jeśli chcielibyście Państwo pomóc naszym zwierzakom nie musicie zabierać ich do swojego domu. Wystarczy, że wybierzecie jednego z psów i kotów  i zechcecie przekazywać niewielkie comiesięczne wpłaty na konto przytuliska z zaznaczeniem, dla którego zwierzaka są przeznaczone.

Zapraszamy do obejrzenia przejmującego reportażu o poświęceniu i bezgranicznej miłości do zwierząt. To pierwsza produkcja Fundacji „Dla Schronisk” przedstawiająca wspaniałą osobę o gołębim sercu – Małgorzatę Dobrzańską. Pani Małgorzata dzień w dzień zarządza Przytuliskiem w Harbutowicach k. Krakowa. Wspólnie z mężem dba o ponad 40 psów. Bez pomocy z gminy, bez pomocy od Państwa, cały czas poszukuje wsparcia od prywatnych darczyńców, firm czy instytucji.

Walczy z przeciwnościami losu i z bardzo ciężką psychicznie i fizycznie pracą jaką jest pomoc najbardziej potrzebującym zwierzętom. W reportażu mówi o konfliktach z tzw. „miłośnikami zwierząt”, swojej rodzinie, zmarłej siostrze, historii powstania Przytuliska i aktualnych jego potrzebach. Wywiad z Panią Małgorzatą przeplatany jest ze zdjęciami rezydentów placówki w Harbutowicach.

Odwiedź i polub nasz Fan Page na portalu społecznościowym Facebook