Fundacja im. Bożenny Chechlińskiej

Fundacja im. Bożenny Chechlińskiej

O Fundacji słów kilka…

CZYLI TROCHĘ FAKTÓW, WSPOMNIEŃ I HISTORII

O Nas…

Przytulisko dla Zwierząt w Harbutowicach powstało jesienią 1999 roku. Położony w miejscowości opodal Myślenic piętrowy dom i ogród o powierzchni 30 arów przeznaczony został przez panią Bożenę Chechlińską w całości dla bezdomnych psów i kotów, szczególnie dla zwierząt starych, kalekich oraz osieroconych wskutek śmierci właściciela. Początkowo dom ten był schronieniem dla kilkunastu psów i kotów. W tej chwili jest całkowicie zapełniony, mimo tego, iż wielu zwierzętom udało się znaleźć nowe domy, wciąż mieszka w nim ok. 40 zwierząt.

Podczas ciężkiej choroby, a następnie po śmierci pani Bożenny Chechlińskiej w listopadzie 2008 opiekę nad zwierzętami i Przytuliskiem przejęła jej Siostra, pani Małgorzata Dobrzańska, która w tej chwili mieszka w domu w Harbutowicach i wraz z mężem Jerzym opiekuje się osierconymi psami. 20 kwietnia 2009 Państwo Małgorzata i Jerzy Dobrzańscy założyli Fundację im. Bożenny Chechlińskiej, której głównym celem jest opieka nad Przytuliskiem Harbutowice. Przytulisko utrzymywane jest wyłącznie z Państwa datków i ze skromnych prywatnych środków, dlatego też brakuje pieniędzy na opłaty: za energię elektryczną, opał, a przede wszystkim na wyżywienie i leczenie zwierząt.

Wszystkie działania na rzecz Przytuliska prowadzone są charytatywnie i w ramach prywatnego wolnego czasu. Nie są to działania dochodowe, i w związku z tym prosimy Państwa o pomoc. Każda wpłata na konto Fundacji będzie dla nas bardzo cenna i zostanie dobrze wykorzystana.

Przytulisko w Harbutowicach

Jeśli ktoś z Państwa chciałby zaopiekować się którymś z psów lub kotów, prosimy o kontakt telefoniczny. Ale równie cenna dla nas będzie adopcja na odległość. Jeśli chcielibyście Państwo pomóc naszym zwierzakom nie musicie zabierać ich do swojego domu. Wystarczy, że wybierzecie jednego z psów i kotów  i zechcecie przekazywać niewielkie comiesięczne wpłaty na konto przytuliska z zaznaczeniem, dla którego zwierzaka są przeznaczone.

Zapraszamy do obejrzenia przejmującego reportażu o poświęceniu i bezgranicznej miłości do zwierząt. To pierwsza produkcja Fundacji „Dla Schronisk” przedstawiająca wspaniałą osobę o gołębim sercu – Małgorzatę Dobrzańską. Pani Małgorzata dzień w dzień zarządza Przytuliskiem w Harbutowicach k. Krakowa. Wspólnie z mężem dba o ponad 40 psów. Bez pomocy z gminy, bez pomocy od Państwa, cały czas poszukuje wsparcia od prywatnych darczyńców, firm czy instytucji.

Walczy z przeciwnościami losu i z bardzo ciężką psychicznie i fizycznie pracą jaką jest pomoc najbardziej potrzebującym zwierzętom. W reportażu mówi o konfliktach z tzw. „miłośnikami zwierząt”, swojej rodzinie, zmarłej siostrze, historii powstania Przytuliska i aktualnych jego potrzebach. Wywiad z Panią Małgorzatą przeplatany jest ze zdjęciami rezydentów placówki w Harbutowicach.

Odwiedź i polub nasz Fan Page na portalu społecznościowym Facebook